راه اندازی اتاق های سرد برای زائران

حسینی بیان کرد: با توجه به گرمای هوا بحث آب و یخ مواکب در پایانه های مرزی، از دیگر اولویت‌های اصلی ما بوده و باید به طور جدی دنبال شود.

علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان تاکید کرد: باید در پایانه های مرزی برای زائران اربعین حسینی، اتاق های سرد ایجاد شود.

وی ادامه داد: استفاده از امکانات سپاه، ارتش و سایر نهادها با مدیریت بهداشت و درمان، برای جلوگیری از گرمازدگی زائران باید مورد توجه دستگاه‌های مربوط قرار گیرد.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: باید اتاق‌های سرد به تعداد کافی و در فاصله‌های کوتاه در پایانه‌های مرزی ایجاد شود تا زائران دچار گرمازدگی نشوند.

حسینی بیان کرد: با توجه به گرمای هوا بحث آب و یخ مواکب در پایانه های مرزی، از دیگر اولویت‌های اصلی ما بوده و باید به طور جدی دنبال شود.

حسینی‌محراب گفت: برخی دستگاه ها از تجهیزات مناسب مانند کانکس برخوردار هستند که در صورت اختصاص این امکانات به مواکب، فرآیند خدمات رسانی به زائران با کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

او با بیان اینکه همه کارهای مرتبط با اربعین باید با جدیت دنبال شود گفت: ایام اربعین فرصت مناسبی برای خدمت‌رسانی به مردم و زوار حسینی بوده و باید نسبت به حل مشکلات موجود در مرزهای استان اهتمام بیشتری داشت.

استاندار خوزستان بر ضرورت رفع فوری نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای در مسیر زائران اربعین نیر تأکید کرد و گفت: تمهیدات لازم برای پایداری برق مواکب، تامین آب شرب، نصب سایبان و مه‌پاش همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است: بر اساس تقویم رسمی کشور چهارم شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۵ هجری شمسی اربعین حسینی است. براین اساس پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه دو گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند. هر سال هزاران نفر زائر عتبات عالیات از سراسر کشور و یا کشورهای دیگر از این دو مرز در مراسم اربعین حسینی عازم کشور عراق می‌شوند.