مدیرکل میراث‌فرهنگی اصفهان:

مشکلات صنایع دستی استان بدون همگرایی دولت و بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست

کرم‌زاده بیان کرد: فعالان صنایع‌دستی به‌ویژه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان صنایع‌دستی باید همواره مطالبات خود را با صدای بلند بیان کنند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان بر لزوم همگرایی دولت و بخش خصوصی در راستای رفع مشکلات صنایع‌دستی استان اصفهان تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی ، ظهر امروز سه‌شنبه ۲۲ خردادماه رئیس و اعضای کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع‌دستی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان با امیر کرم‌زاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان هم‌زمان با پاسداشت هفته صنایع‌دستی دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور جمعی از مدیران اداره‌کل همراه بود، امیر کرم‌زاده گفت: یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت و بخش خصوصی در حوزه صنایع‌دستی تلاش در راستای حذف قوانین زائد در زمینه تولید و عرضه صنایع‌دستی اصفهان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان افزود: در دولت سیزدهم، رئیس‌جمهور شهید و به‌ویژه وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، خدمات شایسته‌ای را به خانواده بزرگ میراث‌فرهنگی ارائه کردند به‌گونه‌ای که انتقال مالکیت کارخانه بزرگ ریسباف به وزارت میراث‌فرهنگی، تخصیص سرانه مناسب بیمه هنرمندان صنایع‌دستی که درصد عمده آن به هنرمندان استان اصفهان اختصاص یافت و یا ایجاد معافیت‌های گمرکی برای صادرکنندگان صنایع‌دستی و ایجاد تسهیل در امر نقل‌وانتقال ارز حاصل از صادرات ازجمله مهم‌ترین این خدمات است.

او تصریح کرد: می‌بایست به‌تمامی ارکان حاکمیت اهمیت صنایع‌دستی و گردشگری را گوشزد کنیم، لذا معتقدم همگرایی دولت و بخش خصوصی می‌تواند نقش مهمی در رفع مشکلات فعالان صنایع‌دستی ایفا کند.

کرم‌زاده بیان کرد: فعالان صنایع‌دستی به‌ویژه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان صنایع‌دستی باید همواره مطالبات خود را با صدای بلند بیان کنند، لذا بر اساس تجارب گذشته از آمادگی لازم برای برگزاری تورهای تخصصی گردش در کارگاه‌ها و مراکز عرضه صنایع‌دستی اصفهان ویژه مدیران فرهنگی و اقتصادی استان برخورداریم تا از این طریق بتوان اهمیت صنایع‌دستی را بیش از قبل به آن‌ها گوشزد کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان تأکید کرد: باید تلاش کنیم تا در زمینه بازاریابی و تبلیغات در دو حوزه دولتی و بخش خصوصی، چهارچوب مشخصی را تبیین کنیم، زیرا بررسی‌های من در طی دو ماه حضورم در اصفهان حاکی است که در این حوزه در پهنه استان به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید و عرضه صنایع‌دستی جهان بشدت دچار مشکل هستیم، لذا یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف ما در زمینه ترویج صنایع‌دستی در پهنه استان اصفهان بازاریابی و تبلیغات صنایع‌دستی است.
او یاداورشد: یقینا مشکلات صنایع دستی استان بدون همگرایی دولت و بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست.

گفتنی است: در این نشست صمیمی، رئیس و اعضای کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع‌دستی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی اصفهان نقطه نظرات خود را در زمینهٔ مسائل و مشکلات حوزه تولید و عرضه صنایع‌دستی استان بیان کردند.