حمل و نقل نوروزی در اصفهان با ارائه خدمات ویژه تسهیل شد

سه خط اتوبوس گردشگری ویژه ایام نوروز در اصفهان فعالیت دارند. خط یک از باغ فدک به میدان امام حسین (ع)، خط ۲ از باغ فدک به ناژوان و صُفه و خط سه از میدان امام حسین (ع) به سمت آتشگاه و مُنارجنبان بطور رفت و برگشت به منظور تسهیل عبور و مرور گردشگران فعال است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: خدمات حمل و نقل برای شهروندان و گردشگران در نوروز ۱۴۰۲ در کلانشهر اصفهان، تسهیل و سه خط اتوبوس ویژه گردشگری نیز فعال شد.

حسین حق شناس، روز جمعه در گفت و گو با ایرنا از فعالیت سه خط اتوبوس گردشگری ویژه ایام نوروز در اصفهان خبر داد و افزود: خط یک از باغ فدک به میدان امام حسین (ع)، خط ۲ از باغ فدک به ناژوان و صُفه و خط سه از میدان امام حسین (ع) به سمت آتشگاه و مُنارجنبان بطور رفت و برگشت به منظور تسهیل عبور و مرور گردشگران فعال است.

وی با بیان اینکه ساعت فعالیت توقفگاه‌های شهری نیز تا یک بامداد افزایش یافته است، افزود: با توجه به تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان چنانچه تقاضا برای گشت و گذار در شهر در هنگام افطار تا سحر وجود داشت افزایش ساعت کار این توقفگاه‌ها نیز امکان پذیر است.

حق شناس ادامه داد: قطار شهری به جز روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین در سایر روزها از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ به مردم خدمت رسانی می‌کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان اظهار داشت: گردشگران مستقر در باغ فدک نیز می‌توانند علاوه بر استفاده از خط شماره یک اتوبوس گردشگری به پایانه کاوه مراجعه و از آنجا با قطار شهری به نقاط مختلف شهر تردد کنند.

وی به آغاز فعالیت همیاران پلیس از ۱۴ اسفند جاری اشاره و بیان کرد: با توجه به حجم بالای ترافیک در روزهای پایان سال و نوروز، پلیس راهور، نیروهای آموزش دیده شهرداری و همیاران پلیس با حضور در خیابان‌های مرکز شهر، مراکز تجاری و گردشگری به گشودن گلوگاه‌های ترافیکی اقدام می‌کنند.

شعار ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با ۱۵ کمیته در نوروز ۱۴۰۲ «شهر رمضان، شهر زندگی» انتخاب شده است.

مسوولان ظرفیت اقامت گردشگران نوروزی سال ۱۴۰۲ در اصفهان را تا حدود ۱۲۸ هزار نفر در هر شب پیش‌بینی کرده‌اند.

کلانشهر اصفهان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از مقاصد گردشگری کشور به شمار می‌آید.