معاون گردشگری کشور:

۲۰ اینفلوئنسر خارجی برای تولید محتوای گردشگری به ایران می‌آیند

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران با حضور ۱۱ کشور خارجی برگزار می‌شود

 معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران با حضور ۱۱ کشور خارجی برگزار می‌شود.

علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور در نشست خبری با موضوع هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، با اعلام این خبر توضیح داد: در این دوره از نمایشگاه، نمایندگان و فعالان صنعت گردشگری از کشورهای روسیه، ترکیه، مالزی، اندونزی، تایلند، ازبکستان، ویتنام، تاجیکستان، زیمباوه، تانزانیا و سریلانکا حضور دارند.

معاون گردشگری کشور افزود: همچنین ۶۹ دفتر خدمات مسافرتی خارجی به‌غیر از دفاتری که غرفه دارند، اعلام حضور کردند که اکثرا از شهرهای کازان و سن‌پترزبورگ روسیه هستند. ضمن این که برای شرکت کنندگان خارجی فضاهای مذاکرات همکاری تجاری دو و چند جانبه مهیا شده است.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی گفت: در نمایشگاه امسال زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل گردشگری سازمان ملل، دبیرکل سازمان اکو، مدیرانی از سازمان همکاری‌های اسلامی و رئیس کمیته گردشگری ازبکستان نیز حضور خواهند داشت.

شالبافیان با اعلام این که هفدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی وابسته از ۲۳ الی ۲۶ بهمن در تهران برگزار می‌شود، اضافه کرد: این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های ایران است. نمایشگاه برای فعالان حوزه گردشگری است و نتیجه تلاش‌های اهالی گردشگری است.

او افزود: این نمایشگاه در ۲۰ سالن و در فضایی بالغ بر ۶۰ هزار متر مربع برگزار می‌شود که ۳۰ هزار متر مربع غرفه‌سازی شده و ۹۸۲ غرفه در ۹ سالن متعلق به فعالان استان‌ها، ۹ سالن متعلق به دستگاه‌های دانش‌بنیان و یک سالن نیز برای گردشگری سلامت در نظر گرفته شده است. گردشگری سلامت برای ما دارای اهمیت است و یکی از بخش‌های ویژه این نمایشگاه است.

معاون گردشگری کشور یادآور شد: برای فعالان استانی نیز تسهیلات و امکانات بسیار خوبی در نظر گرفته شده و در این میان درخصوص همکاری‌های بین‌المللی تاکید داریم و در همین حال برخی از استان‌ها نیز همکاری بسیار خوبی باهم خواهند داشت.

او ادامه داد: حضور گروه‌های آیینی و نیز معرفی گردشگری خوراک یکی از مهمترین بخش‌های این دوره از نمایشگاه است. همچنین بیش از ۱۵۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری و ۶۰۰ بسته سرمایه‌گذاری در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

شالبافیان ادامه داد: سال گذشته بیش از تعدادی که اعلام شده بود، شرکت‌های خارجی در نمایشگاه شرکت کردند. یکی از موضوعات مهم دیگر که باید به آن توجه کرد، همکاری بانک‌های عامل با سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری است. در این نمایشگاه شاهد آمادگی بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به پروژه‌های گردشگری خواهیم بود. در این دوره بانک‌های عامل در نمایشگاه حضور خواهند داشت و مسائل و مشکلات و موانع پیش روی سرمایه‌گذاران را در محل برطرف خواهد کرد.

او در ادامه گفت: یکی از برنامه‌هایی که به صورت جدی دنبال می‌کنیم دعوت از علاقه‌مندان به حوزه گردشگری و معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور است.

شالبافیان یادآور شد: نمایشگاه‌هایی که در تمام دنیا برگزار می‌شود محفل آشنایی علاقه‌مندان و فعالان این حوزه است‌. از این رو به دنبال ایجاد این فرصت و ایجاد هم‌افزایی هستیم.

او افزود: تمرکز ما بر روی تنوع محصولات گردشگری است. در این باره تاکید بسیار زیادی داریم و خوشبختانه کارهای خوبی انجام شده است.

شالبافیان ادامه داد: نمایشگاه‌ها نشانه‌ای برای افزایش عزم برای جذب گردشگر و رونق گردشگری است. از برخی از کشورها اینفلوئنسر دعوت کردیم و در این نمایشگاه ۲۰ اینفلوئنسر حضور خواهند داشت. همچنین وزارت امور خارجه در معرفی و اطلاع‌رسانی این نمایشگاه و تولید محتوا با ما همکاری داشته و باعث شده که این نمایشگاه در کشورهای هدف ما معرفی شود. در همین حال با توجه به لغو روادید با تعداد زیادی از کشورها، از برخی از آن‌ها در این نمایشگاه غرفه داریم.