» جامعه » چند شیوه برای شاد شدن

تاریخ انتشار : 1401/11/01 - 9:31

 کد خبر: 26810

شکل آدم‌های شاد چه شکلی است؟

چند شیوه برای شاد شدن

خشنودی واقعی هرگز نمی‌تواند با دروغ همراه باشد. کسانی که به خودشان دروغ می‌گویند اغلب به دیگران نیز دروغ می‌گویند و در نتیجه از روابط ناسالم در عذاب خواهند بود. مقدمهٔ صداقت، داشتن ذهنی آگاه است. آدم‌های شاد خود را می‌شناسند و از نشان‌دادن خود واقعی‌شان واهمه‌ای ندارند

چند شیوه برای شاد شدن

حوریه محزونیه : همه می‌خواهند شاد باشند اما چه تعداد از آدم‌ها می‌توانند مدعی شوند که واقعاً شاد هستند؟ اگر خودتان جزو آدم‌های شاد نباشید، احتمالاً یک فرد شاد را در اطراف خود می‌شناسید. به این فکر کنید که چقدر این آدم‌های شاد را ستایش می‌کنید و چرا. با دقت به رفتار و افکار آنها توجه کنید تا دریابید که شما هم به‌طرز شگفت‌آوری قادر خواهید بود جایی برای رشد عادت‌های جدید پیدا کنید. حال می‌خواهیم ببینیم آدم‌های شاد چه خصوصیات رفتاری متمایزی دارند.

۱ – آن‌ها آدم‌های خوبی هستند

ممکن است این صفت کمی کلی به‌نظر بیاید، اما آدم‌های شاد معمولاً خوب و مهربان هستند. آن‌ها در هر جمعی که قرار بگیرند محبوب‌اند و همه دوست دارند با آنها وقت بگذرانند. آن‌ها متواضع، صمیمی، باملاحظه و یاری‌رسان‌اند. حسود نیستند و وقت‌شان را با غرزدن و شایعه‌پراکنی تلف نمی‌کنند. به‌نظر می‌رسد صبرشان بی‌پایان است و به‌راحتی وقت و توجه‌شان را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

۲ – آن‌ها صادق هستند

خشنودی واقعی هرگز نمی‌تواند با دروغ همراه باشد. کسانی که به خودشان دروغ می‌گویند اغلب به دیگران نیز دروغ می‌گویند و در نتیجه از روابط ناسالم در عذاب خواهند بود. مقدمهٔ صداقت، داشتن ذهنی آگاه است. آدم‌های شاد خود را می‌شناسند و از نشان‌دادن خود واقعی‌شان واهمه‌ای ندارند.

۳ – آن‌ها روحیهٔ همکاری دارند

آدم‌های شاد نه‌تنها به تسلط‌داشتن بر دیگران اهمیت نمی‌دهند، بلکه به قرارگرفتن در مقام‌های بالا هم تمایلی ندارند. پیروزی برای آنها بدون داشتن گروه و هم‌گروه‌هایی برای تقسیم این سرافرازی، بی‌معنی است.

۴ – آن‌ها لبخند زیبایی دارند

تفاوت چشمگیری میان لبخندزدن در برابر دوربین عکاسی و لبخندزدن از روی شادی وجود دارد. همه می‌توانند دندان‌هایشان را نشان بدهند اما آدم‌های شاد با تمام وجود و با تمام انرژی‌شان لبخند می‌زنند. خندهٔ واقعی هیچ‌وقت نمی‌تواند مصنوعی باشد. وقتی در معرض تابش شادی‌های زندگی باشید، قطعاً تحسین‌کننده‌هایی را نیز به خود جذب می‌کنید.

۵ – آن‌ها احساسات و افکار متعادلی دارند

آدم‌های شاد کوچک‌ترین اتفاقات خوشایند زندگی را جشن می‌گیرند. این رفتار منابع شادی‌بخش را در دسترس آنها قرار می‌دهد که خیلی از مردم آن را نادیده می‌گیرند. در عین حال آنها به بسیاری از موارد جزئی که برای خیلی‌ها آزاردهنده است اهمیت نمی‌دهند.

۶ – آن‌ها با آدم‌های شاد دیگر در ارتباط هستند

آدم‌های شاد معمولاً تنها نیستند. آن‌ها یا به‌صورت آگاهانه به‌دنبال یافتن دوستان و افرادی با عادت‌های مشابه خودشان هستند یا قدرت تاثیرگذاری مثبت بر روی دیگران را دارند. خوشحالی و نشاط مسری است. اغلب مردم در گروه‌های مختلف تمایل دارند یکدیگر را بررسی کنند و متعاقباً از جذاب‌ترین رفتارهایی که دوروبرشان پیدا می‌کنند سرمشق بگیرند.

۷ – آن‌ها در زمان حال زندگی می‌کنند

ارج‌نهادن به هر ثانیهٔ باارزشی که می‌گذرد، یک بخش اساسی احساس شادی است. اگر زندگی کردن در زمان حال این‌قدر آسان است چرا بسیاری از مردم وقت خود را صرف فکرکردن دربارهٔ گذشته و آینده می‌کنند؟ آدم‌های شاد از موقعیت خود راضی هستند. آن‌ها نسبت به آنچه در لحظه درحال روی‌دادن است کاملاً آگاهند و احساس خشنودی می‌کنند.

۸ – آن‌ها شنونده‌های خوبی هستند

معاشرت چیزی فراتر از غرولندکردن است و جای تعجب ندارد که چرا هیچ‌کس به حرف‌های آدم‌های غرغرو گوش نمی‌کند. در یک فضای خالی نمی‌توان انتظار وجود یک هارمونی مناسب داشت. آیا می‌توانید تصور کنید که در یک گروه آکاپلا (شکلی از موسیقی آوازی یک یا چندنفره که بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) دون شنیدن صدای دیگر اعضا قادر به آوازخواندن باشید؟ به‌منظور ساخت یک آکورد طنین‌انداز شما باید به صداهایی که در اطراف‌تان وجود دارد گوش بدهید و زمان درست را برای اجرای خود پیدا کنید.

۹ – آن‌ها کم‌توقع هستند

واضح است که اگر توقع شما پایین باشد، به کمترین امکانات راضی خواهید بود. این ذهنیت رویکرد پایدارتر و غیرمادی‌تری را نسبت به زندگی شکل می‌دهد. کسانی که از اطرافیان‌شان توقع دارند همیشه در خدمت آنها باشند و دستورات‌شان را اطاعت کنند، نارضایتی بیشتری هم نسیب‌شان می‌شود. شادی واقعی از درون سرچشمه می‌گیرد، نه از اعمال و رفتاری که خارج از ذهن رخ می‌دهد. آدم‌های شاد به این موضوع آگاهند و بیشتر از اینکه از منابع خارجی توقع داشته باشند، از خودشان توقع دارند.

۱۰ – آن‌ها قضاوت نمی‌کنند

هیچ‌کس دوست ندارد قضاوت شود چراکه اکثر قضاوت‌ها با اطلاعات ناقص و اشتباه صورت می‌گیرد. آدم‌های شاد طبق تجربهٔ خودشان می‌دانند که زندگی یک پروسهٔ بی‌انتها برای یادگیری است و هر موقعیتی می‌تواند باعث ایجاد تغییراتی در همهٔ ما شود.

منبع: https://www.lifehack.org/articles/communication/10-adorable-characteristics-happy-people-have.html


برچسب ها :
دسته بندی : جامعه , فارسی
ارسال دیدگاه