خبرهای ویژه

» فارسی » ورود بیش از ۱۵ میلیون نفر مسافر به گیلان در شهریورماه / رکورد سفرهای نوروزی شکسته شد

تاریخ انتشار : 1402/06/23 - 21:11

 کد خبر: 29200

مدیرکل میراث‌ فرهنگی گیلان :

ورود بیش از ۱۵ میلیون نفر مسافر به گیلان در شهریورماه / رکورد سفرهای نوروزی شکسته شد

از میان سفرهای صورت گرفته ، ۹ میلیون نفر از روز شانزدهم شهریور تا روز سه‌شنبه بیست و یکم شهریور سال جاری به گیلان سفر کرده‌اند که حجم سفر در این چند روز رکورد سفرهای نوروزی شکسته شد

ورود بیش از ۱۵ میلیون نفر مسافر به گیلان در شهریورماه / رکورد سفرهای نوروزی شکسته شد
دریاوفایی : ولی جهانی ، مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی گیلان اعلام کرد =: ۱۵ میلیون گردشگر تنها از ابتدای شهریور ماه امسال تاکنون به استان سفر کردند.
وی گفت : شهرستان های رشت، بندرانزلی، لاهیجان و رودسر به ترتیب بیشترین اقامت را به خود اختصاص داده و شهرستان های آستارا، فومن و طوالش در رده های بعدی قرار دارند.
جهانی اضافه کرد: ۳۵ میلیون گردشگر از ابتدای امسال به گیلان سفر کرده اند که این رقم نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش را نشان می دهد.
جهانی با بیان اینکه بیش از ۳۳ میلیون نفر شب در استان اقامت داشته اند، از افزایش ۴۵ درصد ماندگاری گردشگران نسبت به دوره مشابه سال قبل در استان خبر داد و گفت: بیش از صد در صد واحد های اقامتی استان سطح اشغال داشته اند.
او تصریح کرد: ماسوله، موزه میراث روستایی، بنای تاریخی قلعه رودخان و موزه چای لاهیجان بیشترین بازدید گردشگران را به خود اختصاص داده است.
جهانی گفت : گیلان دارای سه هزار و ۵۵۴ واحد تاسیسات گردشگری است که ۳۸۲ مورد آنها بین‌راهی هستند و بیش از ۱۲ هزار نفر در بخش گردشگری گیلان فعال هستند.
وی ادامه داد: با توجه به ادامه سفر در شهریور ماه و جاذبه های فراوان طبیعی ، تاریخی و فرهنگی گیلان، به عنوان یکی از مقاصد اصلی سفر در کشور بوده است.
مدیر کل گردشگری گیلان گفت : از میان سفرهای صورت گرفته ، ۹ میلیون نفر از روز شانزدهم شهریور تا روز سه‌شنبه بیست و یکم شهریور سال جاری به گیلان سفر کرده‌اند که حجم سفر در این چند روز رکورد سفرهای نوروزی شکسته شد.

برچسب ها : ,
دسته بندی : فارسی , گردشگری
ارسال دیدگاه