معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان خبرداد؛

فراخوان تولید فیلم‌های کوتاه کودک و نوجوان اصفهان

هنرمندان علاقه‌مند به شرکت در این فراخوان می‌توانند آثار خود را از طریق Isfahanfarhang.ir/farakhanfilm و بر اساس روال آئین نامه ارسال کنند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از آغاز فراخوان سومین دوره تولید فیلم‌های کوتاه کودک و نوجوان اصفهان از هجدهم تیرماه خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، میثم بکتاشیان ظهر دوشنبه در نشست خبری با اعلام آغاز فراخوان سومین دوره تولید فیلم‌های کوتاه داستانی کودک و نوجوان اصفهان، اظهار داشت: مهلت ارسال آثار به این فراخوان تا ابتدای مردادماه خواهد بود و امید است بتوانیم طرح‌ها و ایده‌های هنرمندان اصفهانی را در حوزه تولید فیلم کوتاه کودک و نوجوان داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: هنرمندان علاقه‌مند به شرکت در این فراخوان می‌توانند آثار خود را از طریق Isfahanfarhang.ir/farakhanfilm و بر اساس روال آئین نامه ارسال کنند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه فراخوان سومین دوره تولید فیلم‌های کوتاه کودک و نوجوان اصفهان، عمومی است، افزود: شرکت‌کنندگان لازم است طبق آئین نامه رزومه هنری گذشته خود و همچنین طرح فیلم‌ها را ارائه کنند.

بکتاشیان ادامه داد: آثار ارسالی با ملاحظه رزومه، خلاقیت و متن فیلم نامه تا نیمه مرداد داوری خواهد شد و آثار افرادی که از حوزه داوری می‌گذرد وارد فرآیند تولید فیلم خواهند شد.
وی اضافه کرد: تلاش می‌شود بین ۱۵ تا ۲۰ مرداد فرآیند انعقاد قراردادهای تولید فیلم را داشته باشیم تا هنرمندان اصفهانی از ۲۵ مرداد وارد فرآیند تولید فیلم شوند که بتوان تا پایان شهریور فیلم‌های خود را به بنیاد فارابی و حتی جشنواره فیلم کودک ارائه کنند.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه این نهاد نقش تهیه کننده را در تولید فیلم‌های کوتاه کودک و نوجوان ایفا و زمینه ساخت این نوع آثار هنری را فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: این فراخوان ویژه جوانان هنرمند شهر اصفهان است که در زمینه هنر فیلم و سینما توانمندی دارند اما برای تأمین هزینه‌های تولید در مضیقه هستند؛ شهرداری اصفهان مانند کمپانی تولید فیلم از آثار این افراد حمایت خواهد کرد.

بکتاشیان ابراز داشت: افقی که دنبال می‌کنیم این است اصفهان در سال‌های آینده قطب تولید فیلم‌های کودک و نوجوان مطرح شود.
وی ادامه داد: تولید فیلم‌های کوتاه کودک و نوجوان حرکت دنبال داری است که اگر از سال ۱۳۹۳ که نخستین دوره آن برگزار شد، ادامه می‌یافت اکنون می‌توانستیم بستر تولید فیلم‌های نیمه بلند، تله فیلم و … را برای حوزه کودکان و نوجوان فراهم کنیم یا ارسال آثار را در جشنواره فیلم فجر داشته باشیم اما ناامید نیستیم و به توانمندی فوق العاده هنرمندان اصفهانی در این حوزه امید داریم.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه با حمایت مدیریت شهری در بودجه ۱۴۰۳ شهرداری ردیفی برای تولید فیلم‌های کوتاه داستانی و مستند در نظر گرفته شد، اضافه کرد: امسال نزدیک به چهار میلیارد تومان به تولید فیلم‌های کوتاه و نوجوان اختصاص یافته است.
بکتاشیان ابراز داشت: تلاش می‌شود از ظرفیت فیلم کوتاه کودک و نوجوان برای مطرح کردن و شناساندن و حضور هنرمندان اصفهانی در حوزه فیلم و سینما استفاده بهینه کنیم.
به گزارش مهر، در پایان نشست خبری، از پوستر فراخوان سومین دوره تولید فیلم‌های کوتاه کودک و نوجوان اصفهان رونمایی شد.