» اقتصاد » عدم تعیین حقوق مکفی برای کارگران مشکلات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت

تاریخ انتشار : 1400/12/24 - 9:34

 کد خبر: 22939

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر کار:

عدم تعیین حقوق مکفی برای کارگران مشکلات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت

نماینده مردم اصفهان در نامه‌ای به وزیر کار تاکید کرد که در یک چارچوب عادلانه بین کارفرمایان و کارگران، رقم منصفانه‌ای تعیین و مصوب شود زیرا عدم تعیین حقوق مکفی، عادلانه و واقع بینانه، صدمات جبران ناپذیر بسیاری همچون افزایش آسیب‌های اجتماعی را در پی خواهد داشت. نامه عباس مقتدایی خطاب به عبدالملکی وزیر تعاون، […]

عدم تعیین حقوق مکفی برای کارگران مشکلات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت

نماینده مردم اصفهان در نامه‌ای به وزیر کار تاکید کرد که در یک چارچوب عادلانه بین کارفرمایان و کارگران، رقم منصفانه‌ای تعیین و مصوب شود زیرا عدم تعیین حقوق مکفی، عادلانه و واقع بینانه، صدمات جبران ناپذیر بسیاری همچون افزایش آسیب‌های اجتماعی را در پی خواهد داشت. نامه عباس مقتدایی خطاب به عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر عبدالملکی؛ وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی.

همانگونه که مستحضرید، در سالی که هم اکنون روزهای پایانی آن را پشت سر می‌گذاریم، اجناس و کالاهای موردنیاز مردم، با افزایش تصاعدی قیمت روبرو شد و دهک‌های کم درآمد جامعه در دخل و خرج خود به صورت جدی دچار مشکل شدند. مبحث افزایش اجاره بهای مسکن نیز بر این فشارهای اقتصادی و معیشتی به افراد کم درآمد افزود.

در روزهای جاری که کارگران عزیز و خدوم کشور در انتظار نتایج جلسات تعیین حقوق و دستمزد می‌باشند و به صورت روزانه دغدغه و نگرانی خود را به نمایندگان‌شان در خانه ملت منتقل می‌کنند، ضرورت دارد تدبیر لازم در تعیین حقوق و دستمزد توسط جنابعالی و همکارانتان در دولت بعمل آید تا در یک چارچوب عادلانه بین کارفرمایان و کارگران، رقم منصفانه‌ای تعیین و مصوب شود. عدم تعیین حقوق مکفی، عادلانه و واقع بینانه، صدمات جبران ناپذیر بسیاری همچون افزایش آسیب‌های اجتماعی را در پی خواهد داشت.

همچنین با توجه به تصمیم دولت برای تخصیص بسته‌های معیشتی به اقشار کم درآمد در روزهای آینده، ضرورت دارد در راستای حمایت از دهک‌های پایین جامعه، ضمن تسریع در تخصیص (پرداخت)، اقلام بسته متنوع و جامع تهیه شود که سبد موردنیاز خانوار را برای مدتی تکمیل کند. موفقیت و سربلندی جنابعالی و اعضای محترم و خدوم شورای عالی کار را از خداوند متعال خواستارم.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصاد , فارسی , کسب و کار
ارسال دیدگاه