سهم ۱۳ میلیون دلاری گیاهان دارویی در صادرات استان اصفهان

از ابتدای امسال تاکنون، بیش از ۱۳ میلیون دلار انواع گیاهان دارویی از استان اصفهان صادر شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، احمدرضا رئیس‌زاده با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه بازاریابی و توسعه صادرات محصولات کشاورزی اظهار کرد: در ۹ ماهه […]

از ابتدای امسال تاکنون، بیش از ۱۳ میلیون دلار انواع گیاهان دارویی از استان اصفهان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، احمدرضا رئیس‌زاده با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه بازاریابی و توسعه صادرات محصولات کشاورزی اظهار کرد: در ۹ ماهه نخست امسال میزان صادرات مناسبی در زمینه گیاهان دارویی از استان اصفهان محقق شده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ادامه داد: در این مدت بیش از ۳۲ کیلوگرم زعفران با ارزش بیش از ۹۳۰۰ دلار، حدود ۹۴۳ هزار کیلوگرم گلاب و عرقیات با ارزش بیش از یک میلیون دلار، بیش از ۷۵۰۰ کیلوگرم غنچه و گل محمدی به ارزش بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ دلار از استان اصفهان صادر شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در ۹ ماهه نخست سال جاری بیش از یک هزار کیلوگرم آنغوزه با ارزش بیش از ۲۶۵ هزار دلار، بیش از ۴۱ تن پیاز و موسیر به ارزش بیش از ۱۱ میلیون دلار و بیش از نیم تن زرشک به ارزش بیش از هفت هزار دلار از استان اصفهان صادر شده است.

رئیس‌زاده تصریح کرد: در مجموع ۹ ماهه سال جاری بیش از ۱۳ میلیون دلار انواع گیاهان دارویی از استان اصفهان صادر شده که می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب این میزان صادرات را افزایش داد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تأکید کرد: استان اصفهان با توجه به داشتن شرایط اقلیمی متنوع می‌تواند تولیدکننده انواع گیاهان دارویی باشد، این محصولات دارای بازار خوبی هستند و کشاورزان می‌توانند با تولید و صادرات این نوع محصولات درآمد مناسبی کسب کرده و به ارزآوری برای کشور نیز کمک کنند.