جوانی جمعیت در اصفهان نیازمند الگوسازی مادران دارای چند فرزند

آمارها نشان می‌دهد تا ۲۰ سال آینده بیش از ۱۵ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند و تا ۳۰ سال آینده نیز از هر چهار نفر، یک نفر بالای ۶۰ سال است

مدیر کل امور فرهنگی اجتماعی استانداری اصفهان گفت: الگوسازی مادران دارای چندفرزند در اصفهان با هدف اقناع افکار عمومی ضروری است. مسعود مهدویان فر با بیان اینکه کارگروه تخصصی جمعیت در استان اصفهان از ابتدای امسال آغاز به کار کرد، افزود: تاکنون هزار و ۲۰۰ مادر کمتر از ۴۰ سال دارای بیش از پنج فرزند در اصفهان شناسایی شده است که در بین برخی از آنها مادران دارای هشت فرزند نیز دیده می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر این مادران متولد دهه ۶۰ هستند می‌توان گفت این باور اشتباه است که مادر دارای چند فرزند در جامعه فعلی وجود ندارد.

مهدویان فر افزود: ظرفیت فرهنگ‌سازی برای مادران جوان استان با هدف فرزند آوری وجود دارد که این مقوله در کنار توجه به مسائل اقتصادی نیازمند الگوسازی است.

وی با بیان اینکه تولیدات فرهنگی درباره جمعیت و خانواده باید تقویت و برنامه ریزی شود، افزود: با انجام کار علمی و فرهنگی می‌توان گره‌های ذهنی که برای خانواده‌ها در زمین فرزند آوری وجود دارد شناسایی کرد و به آنها پاسخ داد. مهدویان فر تصریح کرد: نقش آفرینی رسانه‌ها در پیاده سازی اهداف فرهنگی و اجتماعی قانون جوانی جمعیت بر مبنای خلاقیت و جذابیت لازم است. وی افزود: این مساله در اصفهان با توجه به شیب تند سالمندی و کاهش نرخ باروری باید در اولویت قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، آمارها نشان می‌دهد تا ۲۰ سال آینده بیش از ۱۵ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند و تا ۳۰ سال آینده نیز از هر چهار نفر، یک نفر بالای ۶۰ سال است.