تخفیف شهرداری به مستاجران و پیمانکاران متاثر از کرونا/ اجرای مصوبات اقتصادی ستاد کرونا هفتگی رصد می شود

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان گفت: براساس تصمیم کمیته اقتصادی مقابله با کرونا در شهرداری اصفهان، بخش زیادی از مستاجران اماکن در اختیار شهرداری و پیمانکاران این مجموعه که تحت تاثیر شرایط کرونایی قرار گرفته اند، مشمول تخفیف و بسته های تشویقی شدند. به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، نادر آخوندی با اشاره به […]

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان گفت: براساس تصمیم کمیته اقتصادی مقابله با کرونا در شهرداری اصفهان، بخش زیادی از مستاجران اماکن در اختیار شهرداری و پیمانکاران این مجموعه که تحت تاثیر شرایط کرونایی قرار گرفته اند، مشمول تخفیف و بسته های تشویقی شدند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، نادر آخوندی با اشاره به مصوبات ستاد مقابله با کرونا در شهر اصفهان، برای جبران بخشی از زیان وارده به پیمانکاران شهرداری اظهار کرد: با توجه به مصوبات این ستاد، اسناد دریافتی صدور پروانه یا پایان کار با توجه به مساعدت هایی که در زمان محاسبه به شهروندان متقاضی شده است، طبق سررسید دریافت می شود.

وی با اشاره به دیگر مصوبات ستاد برای مستاجران شهرداری ادامه داد: در این زمینه نیز اسناد دریافتی مربوط به اجاره اماکن شهرداری به علت شیوع بیماری کرونا از ۱۵ اسفندماه تا ۱۵ تیرماه با تخفیف وصول می شود.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان تصریح کرد: در ارتباط با پارکینگ های شهرداری که در اجاره متقاضیان قرار گرفته است، بر اساس بررسی معاونت حمل و نقل و ترافیک و درخواست شرکت مهندسی نیک اندیش، مقرر شد به منظور جبران بخشی از زیان وارده به مستاجران اجاره بها با تخفیف به مدت دو ماه وصول شود.

وی ادامه داد: همچنین پارکینگ هایی که بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا تعطیل شده اند، مشمول تخفیف می شوند.

آخوندی افزود: به منظور جبران بخشی از خسارات وارد شده به مستاجران سازمان های وابسته به شهرداری اصفهان، مصوب شد سازمان آرامستان ها به پیمانکاران ارائه خدمات مجالس به مدت سه ماه، تخفیف هایی ارائه دهد.

وی با بیان اینکه همچنین به فروشگاه های طرف قرارداد در آرامستان به مدت دو ماه، تخفیف ارائه می شود، گفت: برای کمک به پیمانکاران خدمات سنگ در آرامستان، اجاره پرداختی فروردین ماه این پیمانکاران به مدت دو ماه به تعویق افتاد.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان با اشاره به تخفیف های تصویب شده در حوزه سازمان میادین شهرداری تصریح کرد: براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا به فروشگاه های طرف قرارداد در بازار گل و گیاه همدانیان به مدت دو ماه، تخفیف ارائه می شود.

وی افزود: در حوزه سازمان پارک ها نیز به طرف قراردادهای سازمان به مدت سه ماه، مساعدت ارائه می شود.

آخوندی با اشاره به اینکه برای کمک به فروشندگان شارژ اصفهان کارت مقرر شد، با توجه به کاهش تردد اتوبوس های شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان، شرکت مترو و مراکز تفریحی، کارمزد فروش شارژ سه ماهه از اسفندماه ۹۸ تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ برای پیمانکار مربوطه افزایش یابد که سهم شهرداری است و در پرداختی شهروندان تغییری ایجاد نمی کند، گفت: ارائه بسته تشویقی ساختمانی به منظور کمک و مساعدت به متقاضیان دریافت پروانه ساختمان و دریافت گواهی پایان کار با توجه به شرایط پیش آمده از دیگر تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای تسهیل امور مردم و پیمانکاران در این دوره بود.

وی تاکید کرد: جلسات ستاد اقتصادی کرونا به صورت منظم برگزار و پیگیری مداوم مصوبات جلسه از بخش های متولی انجام می شود که در این راستا رصد هفتگی مشکلات برای طرح در ستاد مقابله با کرونا صورت می گیرد.