» اقتصاد استان » اصفهان در صدر دریافت تسهیلات تولید و اشتغال

تاریخ انتشار : 1399/09/13 - 7:22

 کد خبر: 17399

اصفهان در صدر دریافت تسهیلات تولید و اشتغال

بر اساس این آمار در هفت ماهه اول امسال بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال نیز به اصفهان، خراسان رضوی و قم پرداخت شده؛ به‌طوری که مبلغ پرداختی به این استان‌ها به ترتیب ۳۹۴ میلیارد تومان، ۳۴۵ میلیارد تومان و ۲۹۹ میلیارد تومان بوده است. به گزارش ایمنا، بر اساس این آمار در هفت ماهه اول […]

اصفهان در صدر دریافت تسهیلات تولید و اشتغال

بر اساس این آمار در هفت ماهه اول امسال بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال نیز به اصفهان، خراسان رضوی و قم پرداخت شده؛ به‌طوری که مبلغ پرداختی به این استان‌ها به ترتیب ۳۹۴ میلیارد تومان، ۳۴۵ میلیارد تومان و ۲۹۹ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایمنا، بر اساس این آمار در هفت ماهه اول امسال بیش از ۵,۱۴۸ میلیارد تومان تسهیلات برای تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در راستای اقتصاد مقاومتی به ۱۹۰۷ واحد و بیش از ۳,۷۹۱ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) به ۶۸۱ واحد در استان‌های مختلف پرداخت شده است.

در این مدت ۸۱۹۶ مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۴۶۷۷ مورد برای دریافت بیش از ۱۷ هزار و ۲۳۸ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند و در نهایت ۱۹۰۷ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۵,۱۴۸ میلیارد تومان پرداخت شده است؛ یعنی حدود ۲۳ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

همچنین در هفت ماهه اول امسال ۲۲۷۰ مورد ثبت نام برای استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۱۱۹۲ مورد برای دریافت تسهیلات ۸۹۵۸ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۶۸۱ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۳,۷۹۱ میلیارد تومان صورت گرفته است؛ یعنی حدود ۳۰ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

در این میان بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید مربوط به استان البرز با مبلغ بیش از ۱۲۴۶ میلیارد تومان، سمنان با مبلغ ۷۳۴ میلیارد تومان و گلستان با مبلغ نزدیک به ۴۷۵ میلیارد تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال نیز به اصفهان، خراسان رضوی و قم پرداخت شده؛ به‌طوری که مبلغ پرداختی به این استان‌ها به ترتیب ۳۹۴ میلیارد تومان، ۳۴۵ میلیارد تومان و ۲۹۹ میلیارد تومان بوده است.

کدام استان‌ها کمترین تسهیلات را گرفتند؟

البته در هفت ماهه اول امسال استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن یک، سه و ۱۴ ثبت نام در بخش تسهیلات رونق تولید، هیچ مبلغی دریافت نکردند. استان ایلام نیز کمترین تسهیلات رونق تولید، معادل ۷۰ میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.

در زمینه تسهیلات تولید و اشتغال نیز در هفت ماهه اول امسال استان‌های گیلان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد با دریافت ۱۸، ۲۲ و ۲۴ میلیارد تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را در هفت ماهه اول امسال دریافت کرده‌اند.

لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می‌شود که متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در راستای تأمین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصاد استان , فارسی , کسب و کار
ارسال دیدگاه