آلودگی هوای اصفهان تا روز دوشنبه ادامه دارد

با توجه به سکون هوا و افزایش غلظت مواد آلاینده در سطح کلان‌شهر اصفهان و مناطق صنعتی هشدار نارنجی صادر شده است

سرپرست مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان اعلام کرد: آلودگی هوا استان تا روز دوشنبه (سوم بهمن‌ماه) تداوم خواهد داشت و فعلاً بارش برف و باران دور از انتظار است.

لیلا امینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت جوی در استان اصفهان، اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی، به دلیل استقرار جریانات پایدار تا اواسط هفته آینده، پایداری هوای سرد در طول روز، کاهش دما و غبار صبحگاهی به‌ویژه در مناطق مرکزی، صنعتی و کلان‌شهر اصفهان پیش‌بینی می‌شود. همچنین انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه دمای هوای شهر اصفهان تغییر محسوسی نخواهد داشت، افزود: دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین ساعات به ۶ درجه سانتی‌گراد و در سردترین ساعات به منفی یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر خواهد رسید.

سرپرست مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به سکون هوا و افزایش غلظت مواد آلاینده در سطح کلان‌شهر اصفهان و مناطق صنعتی هشدار نارنجی صادر شده است.

وی با اعلام اینکه فعالیت موج ناپایدار استان را فعلاً در استان نخواهیم داشت و بارش برف و باران دور از انتظار است، افزود: همچنین در هیچ‌کدام از شهرستان‌های استان بارش برف یا باران نداشتیم.

امینی با بیان اینکه آلودگی هوا تا روز دوشنبه بعدازظهر تداوم خواهد داشت، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هشدار نارنجی صادرشده، اما اگر وضعیت بهبود پیدا نکند هشدار قرمز صادر خواهد شد.