خبرهای ویژه

» اقتصاد » شناسایی بزرگترین فرار مالیاتی استان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۵:۵۶

 کد خبر: 5605

مديرکل امور مالياتي استان اصفهان اعلام کرد:

شناسایی بزرگترین فرار مالیاتی استان

    مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: طی یک سال گذشته با همکاری قوه قضاییه و دستگاه های اطلاعاتی و امور مالیاتی یکی از بزرگترین فرارهای مالیاتی استان را به مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان شناسایی شد و اکنون به دنبال وصول این مالیات هستیم. بهروز مهدلو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا […]

شناسایی بزرگترین فرار مالیاتی استان

 

 

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: طی یک سال گذشته با همکاری قوه قضاییه و دستگاه های اطلاعاتی و امور مالیاتی یکی از بزرگترین فرارهای مالیاتی استان را به مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان شناسایی شد و اکنون به دنبال وصول این مالیات هستیم.

بهروز مهدلو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا پایان تیرماه اشخاص حقیقی باید اظهارنامه های مالیاتی خود را تسلیم می کردند، اظهار کرد: امسال ۲۴ هزار و ۵۳۹ اظهارنامه تا پایان تیر ماه ثبت شد که نسبت به سال گذشته ۴ درصد رشد داشته است.  وی با بیان اینکه در سال جاری ۳۵ هزار و ۱۵ فقره اظهارنامه اجاره املاک ثبت شد که نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشت، تاکید کرد: در صورتی که افراد اظهارنامه ها و درآمدهای خود را واقعی و شفاف ارائه دهند بعد از بررسی، قول تایید دفاتر آنها را می دهیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در خصوص نصب دستگاه کارتخوان در مطب های پزشکی، گفت: از سال گذشته نسبت به فرهنگسازی در این خصوص در بین جامعه پزشکان اقدام کردیم و نصب دستگاه کارتخوان تنها برای رفاه حال مردم است.

وی با تاکید بر اینکه مطابق تبصره ۶ قانون بودجه ۹۸ بر نصب دستگاه های کارتخوان در مطب های پزشکی و ثبت نام آن در سامانه مالیاتی تاکید شده است، افزود: مطابق قانون کلیه صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، دامپزشکی و … تا ۲۳ مرداد مهلت نصب کارتخوان دارند و البته این قشر موافقت خود را با این طرح اعلام کرده اند و در صورت عدم نصب سازمان امور مالیاتی با آنها برخورد می کنند. مهدلو در پاسخ به سوالی در خصوص گلایه برخی پزشکان نسبت به اینکه چرا نصب کارتخوان در جامعه پزشکی از سوی اداره مالیات پررنگ شده است، گفت: پزشکان مخالف نصب کارتخوان نیستند و این طرح ارتباطی با اخذ مالیات ندارد حرف آنها این است که چرا جامعه پزشکی؟ در حالیکه اکنون ۲۸ صنف دیگر به غیر از پزشکان موظف به نسبت دستگاه کارتخوان هستند که در بحث قانون در موعد معین با آنها برخورد می شود.

وی در ادامه به بخشنامه رئیس کل سازمان امور مالیاتی و ارسال آن به سراسر کشور اشاره کرد و گفت: اگر کلیه مودیان مالیاتی اصل بدهی مالیاتی خود تا ۳۰ مهر ماه پرداخت کنند کلیه جرایم قابل بخشش آنها بخشیده می شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان اضافه کرد: از اول تا ۳۰ آبان نیز ۲ درصد از بخشودگی بخش تولیدی و ۴ درصد از بخشودگی بخش غیرتولیدی کاسته و هر ماهه از میزان بخشودگی کم می شود و این بخشودگی ها تا پایان ادامه خواهد داشت و بعد از آن تمدید نخواهد شد. وی تصریح کرد: جرائم مالیاتی سال های ۹۵، ۹۶، ۹۷ به شرطی بخشوده می شود که مودیان تا ۳۰ مهر ماه معاملات خود را مطابق ماده ۱۶۹ به سازمان امور مالیاتی تسلیم کنند. مهدلو در توضیح ماده ۱۶۹، اظهار کرد: اگر دو نفر با یکدیگر معامله کنند مکلفند اطلاعات خود را به سازمان مالیاتی ارائه دهند و اگر یک نفر آنها اعلام و دیگری اعلام نکند، از سوی شخصی که معاملات خود را اعلام کرده شناسایی می شود و در این ماده قانون افرادی که پرونده ندارند مشخص می شوند و این مقدمه ای برای اجرای طرح جامع مالیاتی است که پیاده خواهد شد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اقتصاد , اقتصاد استان , فارسی

دیدگاه بسته شده است.