خبرهای ویژه

» فارسی » جذب گردشگر از ترکیه در راستای همکاری با «اکو» گسترش می‌یابد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۹:۱۴

 کد خبر: 5304

جذب گردشگر از ترکیه در راستای همکاری با «اکو» گسترش می‌یابد

  رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان با بیان اینکه جذب گردشگر ترک می‌تواند بسیار برای اقتصاد و حوزه گردشگری اصفهان کمک کننده و مفید باشد گفت: جذب گردشگر از ترکیه در راستای همکاری با اکو گسترش می‌یابد. علیرضا سالاریان با اشاره به توسعه همکاری‌ها با کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) و آمادگی اصفهان […]

جذب گردشگر از ترکیه در راستای همکاری با «اکو» گسترش می‌یابد

 

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان با بیان اینکه جذب گردشگر ترک می‌تواند بسیار برای اقتصاد و حوزه گردشگری اصفهان کمک کننده و مفید باشد گفت: جذب گردشگر از ترکیه در راستای همکاری با اکو گسترش می‌یابد.

علیرضا سالاریان با اشاره به توسعه همکاری‌ها با کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) و آمادگی اصفهان برای راه‌اندازی دفتر توسعه گردشگری کشورهای عضو اکو اظهار داشت: اکو شامل کشورهای ترکیه، پاکستان، افغانستان و غیره است که به صورت ویژه برنامه‌ریزی شده که برای کشور ترکیه و جذب گردشگر از این کشور تمرکز بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: گردشگری در حوزه کشور ترکیه یک طرفه است و بیشتر گردشگر به سمت کشور ترکیه می‌رود که در حال حاضر پرواز «ترکیش ایرلاین» فرصت خوبی است در این مسیر که البته قرار است پرواز «ازمیر» نیز به آن اضافه شود.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان با بیان اینکه جذب گردشگر ترک می‌تواند بسیار برای اقتصاد و حوزه گردشگری اصفهان کمک کننده و مفید باشد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ترکیه کشور بزرگی است و مردمانی دارد که با ما قرابت فرهنگی و دینی دارند و علاوه بر این هیچ مانعی هم برای رفت و آمد وجود ندارد و لغو روادید شده، بنابر این جذب گردشگر از ترکیه و تمرکز بر این کشور بسیار حائز اهمیت است.

سازمان همکاری اقتصادی به‌طور مخفف اکو یک سازمان اقتصادی منطقه‌ای است که ۱۰ کشور ایران، پاکستان، ترکیه، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان با حدود ۳۳۰ میلیون تن جمعیت و امکانات نفت، گاز و صنعت عضو آن هستند.

مقر اصلی اکو در تهران است و این سازمان برای بهبود شرایط توسعه اقتصادی پایدار کشورهای عضو، حذف تدریجی موانع تجاری، تهیه برنامه مشترک برای توسعه منابع انسانی در ۱۰ کشور عضو و تسریع برنامه توسعه حمل و نقل و ارتباطات فعالیت می‌کند.

با توجه به اینکه گردشگری، یکی از ارکان توسعه اقتصادی در جوامع امروز به‌شمار می‌آید، تعاملات بین‌المللی در قالب سازمان‌های همکاری مانند اکو می‌تواند به ظرفیت‌سازی و توسعه آن کمک بسیاری کند، به‌همین دلیل، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان پیشنهاد راه اندازی ۲ دفتر توسعه گردشگری کشورهای عضو اکو و همچنین اتباع خارجی مقیم ایران را مطرح کرده است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : فارسی , گردشگری

دیدگاه بسته شده است.